Nieuwe regelgeving voor PV-installaties in Duitsland

Nieuwe regelgeving voor PV-installaties in Duitsland

De Duitse regering stimuleert via de KFW-bank de aanschaf en installatie van PV-installaties door middel van leningen met een lage rente
In 2026 treden er belangrijke wettelijke en technische wijzigingen in werking voor fotovoltaïsche installaties: de terugleververgoeding daalt echter verder.
In veel gevallen gelden er strengere verplichtingen op het gebied van zonne-energie (zie ook onze eerdere rapporten over dit onderwerp)
Dalende terugleververgoeding: De vergoedingen voor de in het net geleverde zonne-energie dalen verder. Voor nieuwe installaties tot 10 kWp bedraagt de vergoeding 7,78 cent/kWh (gedeeltelijke teruglevering) resp. 12,35 cent/kWh (volledige teruglevering
Verval bij negatieve stroomprijzen: Voor alle nieuwe PV-installaties geldt: zodra de beursstroomprijs in een kwartier negatief is, vervalt de terugleververgoeding voor deze periode volledig
Belastingvoordelen blijven bestaan: het nul-tarief (0 % btw op aankoop en installatie) en de vrijstelling van inkomstenbelasting op de inkomsten (voor installaties tot 30 kWp) blijven ook in 2026 bestaan

In het kader van onze aankoopbegeleiding helpen wij u graag verder.

Uit een wrak iets leuks maken ? Klik op de foto - de Link opent in een neuw venster

Regelmatig ontvangen wij e-mails van mensen die in de problemen zijn geraakt na de aankoop van een huis in Duitsland.... Wij hopen op uw begrip dat wij alleen vragen van klanten beantwoorden die via onze aankoop begeleiding een huis gekocht hebben of nog via ons willen kopen.
Voor alle anderen: Plaats een bericht op ons blog en meestal ontvangt u op korte termijn een antwoord van lotgenoten

Onafhankelijk bouwadvies

Door de jarenlange ervaring weten wij als geen ander hoe wij u kunnen helpen bij al uw bouwtechnische vraagstukken. Wij treden op als deskundige vertegenwoordiger van kopers, onafhankelijk en dus objectief, Lees meer ook hier: (www.sijsling.de )Link opent in een nieuw venster)

Ons archief: Berichten uit 19 jaar Droomhuis Duitsland

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *