Nieuwe regelingen in Duitsland in 2022 – ook voor onroerende zaken
Een nieuw jaar brengt nieuwe voorschriften en veranderingen met zich mee. Ook voor onroerende zaken zijn een aantal regelingen veranderd, waar rekening mee moet worden gehouden.
- Een van de belangrijkste hervormingen is de wijziging van de onroerendezaakbelasting. Nieuw is nu dat de waarde van het perceel anders wordt bepaald dan voorheen. Voortaan zal de waarde worden bepaald door de indicatieve grondwaarde (Bodenrichtwert) en de statistisch bepaalde netto kale huur. De waarde van het perceel vormt echter nog steeds de basis voor de berekening. Deze waarde wordt vermenigvuldigd met de heffingsgrondslag onroerendezaakbelasting (Grundsteuermesszahl) en het door de gemeenten vastgestelde heffingspercentage (Hebesatz) wordt daarbij geteld. Deze regeling is bedoeld om de vaak sterk uiteenlopende onroerendezaakbelasting tussen vergelijkbare percelen gelijk te trekken. Dienovereenkomstig worden de gebouwen en opstallen opnieuw beoordeeld en getaxeerd. De op deze manier nieuw vastgestelde onroerendezaakbelasting dient met ingang van 1 januari 2025 te worden geheven.
- Een andere regeling betreft schoorstenen van verwarmingssystemen die met biomassa stoken. Deze moeten voortaan hoger zijn dan voorheen. Hoe hoger het totale thermische vermogen, des te hoger moet de schoorsteen zijn.
Dit artikel is met medewerking van Frederike Knickrehm ontstaan.
Met vriendelijke toestemming van: Alexander M. Crämer Rechtsanwalt-STRICK - Rechtsanwälte & Steuerberater Siemensstraße 31 D-47533 Kleve - Bron : www.strick.de
Mogelijk ook interessant voor u :
- Nieuwe regelingen in Duitsland in 2022 – ook voor onroerende zaken
- Financiering voor energie-efficiënte nieuwe gebouwen in Duitsland gaat opnieuw van start
- Een tweede woning in Duitsland
- Nieuwe Duitse subsidie regelingen
- Veel oude ketels voor olie en gas moeten eind 2021verwijderd worden
- De nieuwe Duitse wet energiebesparing – Aan wat moet ik bij de aankoop van een huis in Duitsland denken
- De nieuwe Duitse wet energiebesparing , het GEG ” Gebäudeenergiegesetz
- De nieuwe wet m.b.t. de makelaars provisie in Duitsland is er!
- Nieuwbouw van woningen goedkoper dan ooit – Corona-pandemie verlaagt de rente

U heeft nog een vraag ?
Indien deze nog niet op onze site beantwoord mocht zijn post een bericht met uw vragen op ons prikbord hier of stuur een mail, wij helpen u graag !
Valkuilen bij de aankoop van een huis in Duitsland – Gerelateerde berichten
- Nieuwbouw van woningen goedkoper dan ooit – Corona-pandemie verlaagt de rente
De gedwongen veiling / verkoop van een gezinswoning in Duitsland
- Verkopen in Duitsland – Kopen in Duitsland – Valkuilen bij de aankoop
- Bij de aankoop of nieuwbouw van een huis in Duitsland uitkijken naar het “Bebbauungsplan”
Bij de aankoop van een huis in Duitsland uitkijken naar het “Bebbauungsplan”
- De grootste valkuilen……
- Zwangsversteigerung -De gedwongen verkoop
- Bouwtechnokeuring of taxatie bij de aankoop van een huis in Duitsland
De aankoop van een huis in Duitsland – valkuilen ?
Valkuilen bij de aankoop van een huis in Duitsland
Zekerheid en vertrouwen bij de aankoop van een huis in Duitsland
De kennis van de Duitse huizenmarkt is cruciaal bij de aankoop van een huis in Duitsland en dat hebben wij sinds meer dan 20 jaar. Ondertussen hebben wij meer dan 300 Nederlanders bij de aankoop van een huis in Duitsland mogen begeleiden ! Wij geven u de nodige zekerheiden bij de aankoop van een huis in Duitsland. U kunt er op vertrouwen dat wij er alles aan doen om de aankoop van een huis in Duitsland voor u tot een succes te maken
Recente reacties